Za nami pierwsza edycja Krajowego Kongresu Infrastruktury Sportowej IAKS oraz Targów Infrastruktury Sportowej, Rekreacyjnej i Turystycznej infraSPORT, które odbyły się w dniach 1–2 grudnia 2016 r. w EXPO XXI Warszawa

Organizatorem wydarzenia był IAKS Polska oraz spółka Imprestor

Wydarzenie zgromadziło ponad 200 przedstawicieli samorządów, ludzi świata sportu jak również gości specjalnych. Przez dwa dni gościliśmy przedstawicieli władz państwowych, władz komitetów olimpijskich, jednostek samorządowych i instytucji, które na co dzień zajmują się zarządzaniem infrastrukturą sportową. Nie zabrakło również przedstawicieli świata sportu i zawodników najwyższej, olimpijskiej, klasy. Na targach spotkać można było m.in. Monikę Pyrek oraz Marka Plawgo. Strefę targową infraSPORT tworzyło blisko 30 stanowisk największych na rynku infrastruktury sportowej firm i instytucji, m.in.: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji Promocji Gmin Polskich, IAKS Polska, AGM, Chemoform Polska, Gardenia Sport, Grupy TRIAS, Hemet, Huck Polska, Interplastic, Moris Polska, Materna Communications, Forum Seating/Grupy Nowy Styl, Novo Technologies, Pesmenpol, Prostar, Speedinvest, Stargum, Sport Grupa, Tamex, Trawnik Producent czy VPPlant..

Wyjątkowe wydarzenie

Krajowy Kongres Infrastruktury Sportowej IAKS i targi infraSPORT to inicjatywa, która zrodziła się podczas cyklicznych spotkań organizowanych od blisko 50 lat przez IAKS International w Kolonii i miała na celu przeniesienie dobrych praktyk na rynek polski. Kongres to spotkanie ekspertów zarówno z kraju, jak i z zagranicy, którzy podczas dyskusji poruszyli najważniejsze dla gmin i samorządów terytorialnych tematy związane z infrastrukturą sportową i rekreacyjną. W proces przygotowania strony merytorycznej wydarzenia zaangażowane były m.in. Polska Korporacja Menedżerów Sportu oraz Fundacja Promocji Gmin Polskich. Samo wydarzenie zdobyło patronat honorowy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 13 marszałków województw, jak również patronat Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Oficjalne otwarcie wydarzenia, które poprowadził Redaktor Naczelny „Przeglądu Sportowego” Michał Pol, nastąpiło w obecności Ministra Sportu i Turystyki Jarosława Stawiarskiego, Prezesa PKOl Andrzeja Kraśnickiego (jednocześnie Honorowego Prezesa IAKS Polska), Prezesa PKPar Łukasza Szeligi, Prezesa IAKS International dr. Stefana Kannewuschera, przedstawicieli Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu oraz Fundacji Promocji Gmin Polskich.
Część oficjalną wydarzenia rozpoczęła krótka przemowa Zbigniewa Klonowskiego, Prezesa IAKS Polska, który dzień wcześniej
otrzymał Złoty Krzyż Zasługi za działania na rzecz rozwoju infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, a podczas otwarcia Kongresu z rąk Prezydenta Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu płk. Edwarda Zawadzkiego otrzymał tytuł Menedżera Roku 2016.

Poruszane zagadnienia

Pierwszy dzień Kongresu i targów infraSPORT upłynął pod bardzo ważnymi hasłami dla każdej inwestycji: strategia, zarządzanie,
finansowanie. Dwanaścioro panelistów ze świata i Polski dyskutowało na temat skutecznego realizowania inwestycji sportowych w oparciu o strategię rozwoju gmin oraz optymalizacji ich funkcjonowania poprzez efektywne zarządzanie. Eksperci zwrócili uwagę, że planując inwestycje sportowe należy pamiętać aby były one odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i wykorzystywały walory otoczenia. Jedynie tak zaplanowana inwestycja będzie pozytywnie budowała wizerunek gminy i spełniała oczekiwania mieszkańców. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził także temat zarządzania poprzez operatora prywatnego. Jednym z trendów w zarządzaniu obiektami w Polsce jest coraz większa koncentracja na optymalizacji funkcjonowania obiektu. Przez optymalizację wyniku należy rozumieć maksymalne wykorzystanie obiektu na wszelkiego rodzaju wydarzenia i dostarczanie mieszkańcom jak najwięcej wrażeń (…). Ważne jest też organizowanie wydarzeń o charakterze niekomercyjnym, pozwalającym wszystkim mieszkańcom korzystać z dobrodziejstwa posiadania w regionie takiego obiektu. (…) Błędem byłoby minimalizowanie kosztów, bo często prowadziłoby to do zmniejszenia liczby wydarzeń, a to z kolei w obliczu poniesionej często kilkuset milionowej inwestycji byłoby marnotrawstwem poniesionego już wydatku – mówił Prezes IAKS Polska. Drugi dzień poświęcony był trendom w budowie i eksploatacji obiektów. Obok nowatorskich pomysłów na wykorzystanie i uatrakcyjnienie terenów nadbrzeżnych, zewnętrznych stref rekreacyjnych oraz hal sportowych można było usłyszeć o optymalizacji funkcjonowania obiektów dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym oraz o ich prawidłowym planowaniu. Do debaty na temat infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Polsce zaprosiliśmy wybitnych przedstawicieli sektora aktywnie działających na rzecz jego rozwoju – mówi Zbigniew Klonowski. Jesteśmy wdzięczni, że zechcieli poświęci swój czas i podzielić się z uczestnikami Kongresu swoją wiedzą i doświadczeniami.

ZDJĘCIA

PROGRAM

PROGRAM KONGRESU

ZOBACZ

PROGRAM KONGRESU

ZOBACZ

PRELEGENCI

PRELEGENCI

ZOBACZ

LISTA PRELEGENTÓW

ZOBACZ

Targi Infrastruktury Sportowej i Sprzętu Sportowego infraSPORT to miejsce wymiany doświadczeń, warsztatów oraz kontraktacji sprzętu i usług związanych z projektowaniem, budową, wyposażeniem, zarządzaniem i utrzymaniem obiektów sportowych, rekreacyjnych i turystycznych. Po raz pierwszy spotkamy się w dniach 1-2 grudnia 2016 roku w EXPO XXI Warszawa. Targom towarzyszy Krajowy Kongres Infrastruktury Sportowej IAKS.

DLA WYSTAWCÓW

Great sport stadium construction, lunary arena renovation, Moscow, Russia

DLACZEGO WARTO UCZESTNICZYĆ W TARGACH?

Spotkasz swoich potencjalnych klientów, a wśród nich:

 • Przedstawicieli samorządów miast i gmin – to ponad 2500 jednostek
 • Miejskich i gminnych ośrodków sportu i rekreacji
 • Prywatnych inwestorów
 • Właścicieli infrastruktury sportowej
 • Zarządców infrastruktury sportowej
 • Wspólnot mieszkaniowych
 • Zarządców hoteli i centrów handlowych                                                                                                                                                                                               i wielu innych…

ZOSTAŃ WYSTAWCĄ

DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Profil Wystawców:

 • firmy budowlane specjalizujące się w sektorze budownictwa sportowo-rekreacyjnego
 • producenci infrastruktury: nawierzchni boisk piłkarskich i lekkoatletycznych, pływalni, skoczni narciarskich, bieżni sportowych, torów kolarskich, sztucznych lodowisk, siłowni, ogródków jordanowskich itp.
 • producenci systemów bezpieczeństwa w obiektach sportowych
 • producenci oświetlenia stadionowego, pływalni, bieżni sportowych
 • producenci wyposażenia dla infrastruktury sportowo-rekreacyjnej
 • pracownie architektoniczne specjalizujące się w budownictwie sportowym

REJESTRACJA ZWIEDZAJĄCYCH

PATRONAT HONOROWY

PATRONAT

pkol_logo_150   polish_paralympic_150

PATRONAT MERYTORYCZNY

Logo2 PKMS_WWW  Logo-FPGP_WWW

PATRONAT MEDIALNY

agm_150 plywalnie_150 budownictwo_150 bis_150 infoinwest_150 budoskoppslogowww

PARTNER BRĄZOWY


novotechnologies_facility_pion

ORGANIZATOR

iaksimprestor

LOKALIZACJA EXPO XXI

zaledwie kilka minut od ścisłego centrum Warszawy, w odległości 20 minut od międzynarodowego lotniska im. F. Chopina oraz 10 minut od Dworca Centralnego i 5 minut piechotą od Dworca Zachodniego. Dodatkowo działa już II linia metra, której końcowa stacja znajduje się blisko obiektu.

O EXPO XXI Warszawa

EXPO XXI Warszawa to nowoczesne miejsce na mapie stolicy, przygotowane do profesjonalnej obsługi wszelkiego rodzaju wydarzeń specjalnych. Popularny i lubiany obiekt zlokalizowany przy ulicy Prądzyńskiego 12/14, gości w ciągu roku ponad 200 różnego rodzaju imprez, także cyklicznych, w tym wystawy, konferencje, eventy zamknięte, pokazy mody, seminaria, bankiety, targi, imprezy kulturalne i sportowe oraz koncerty. Rocznie EXPO XXI Warszawa odwiedza kilkaset tysięcy osób.

Główna część EXPO XXI została oddana do użytku we wrześniu 2001 roku, w 2009 roku obiekt został rozbudowany o Halę nr 4. Obecnie Centrum EXPO XXI oferuje gościom ponad 20 000 m² specjalistycznej powierzchni, w tym 13 500 m² powierzchni w czterech halach, 1 500 m² powierzchni w ramach dziesięciu sal konferencyjnych i pokojów do rozmów oraz 5000 m² terenu ekspozycji zewnętrznej w parkingiem na 1500 samochodów. Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

EXPO XXI Warszawa to profesjonalny partner w biznesie oferujący najwyższej jakości przestrzeń eventową do indywidualnej aranżacji oraz szereg usług dodatkowych związanych z organizacją wydarzeń specjalnych, w tym m.in. montaż ekspozycji i scenografii, nagłośnienie, catering, reklamę i multimedia czy zakwaterowanie. Największym kapitałem EXPO XXI jest doświadczenie i sprawdzony zespół specjalistów. Aby sprostać rosnącemu zainteresowaniu zagranicznych klientów, w ostatnich miesiącach został on rozbudowany. A do życia powołano specjalny wydział specjalizujący się w obsłudze i pozyskiwaniu zagranicznych wydarzeń.

Godziny otwarcia

1 grudnia 2016  – czwartek, 10.00 – 18.00

2 grudnia 2016 – piątek , 10.00 – 18.00

expo_logo_png_350

GALERIA OBIEKTU EXPO XXI

Miejsce Krajowego Kongresu Infrastruktury Sportowej IAKS i Targów infraSPORT
EXPO XXI Warszawa

ul. Prądzyńskiego 12/14
01-222 Warszawa

DOJAZD:

Dojazd do hali Expo autobusami linii: 105, 125, 136, 154, 159, 167, 178, 184, 186, 506, 507, 523, 414 (przystanek PKP Kasprzaka) lub 136, 154, 167 178, 184, 186 (przystanek Prądzyńskiego).
Rozkład jazdy autobusów dostępny jest na stronie www.ztm.waw.pl

Poruszając się metrem należy wysiąść na przystanku Centrum lub Świętokrzyska, a następnie przesiąść się w autobus numer 105, 507 (przystanek Centrum) lub 125, 178, 506 (wszystkie w kierunku Woli) i wysiąść na przystanku PKP Kasprzaka (lub Prądzyńskiego w przypadku linii 178). Rozkład jazdy autobusów dostępny jest na stronie www.ztm.waw.pl
Korzystając z tramwaju należy wysiąść na Alejach Jerozolimskich. Na wysokości Placu Zawiszy przesiąść się do autobusu jadący w kierunku ulicy Kasprzaka i wysiąść na przystanku PKP Kasprzaka lub Prądzyńskiego. Tramwaj linii 10 zatrzymuje się na przystanku „Teatr Na Woli”. Stąd należy udać się do końca ulicy Brylowskiej i skręcić w prawo w ul. Prądzyńskiego. Rozkład jazdy tramwajów dostępny jest na stronie www.ztm.waw.pl
Jadąc samochodem należy kierować się na Szczęśliwice, w kierunku ulic: Towarowa i Kasprzaka. Jadać od Centrum Alejami Jerozolimskimi należy kierować się w stronę Placu Zawiszy, a następnie skręcić w Towarową, później na rondzie Daszyńskiego skręcić w Kasprzaka, a następnie skręcić w lewo w Bema. Poszukując drogi dojazdowej samochodem skorzystaj ze strony mapy.google.pl