Już we wrześniu w jednej z największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce, usytuowaną niedaleko ścisłego Centrum Warszawy, która gościła sportowców największych formatów odbędzie się II Krajowy Kongres Infrastruktury Sportowej IAKS oraz towarzyszące mu Targi Infrastruktury Sportowej i Sprzętu Sportowego infraSPORT.

Centralny Ośrodek Sportu „Torwar” w Warszawie w dniach 27-28 września 2017 gościć będzie przedstawicieli sektora infrastruktury sportowej z Polski jak również z zagranicy, podczas dwóch dni Kongresu, uczestnicy będą mieli szansę porozmawiania z ekspertami z całego świata, zobaczą jak prawidłowo przeprowadzać proces inwestycji, pozyskiwać środki i unikać zadłużenia oraz jak inwestować i planować w sektorze sport. Będą mieli szansę zapoznania się z nowym, alternatywnym spojrzeniem na inwestycję.

Kongres jak i Targi infraSPORT skupią się na wymianie doświadczeń, warsztatach oraz kontraktacji sprzętu i usług związanych z projektowaniem, budową, wyposażeniem, zarządzaniem i utrzymaniem obiektów sportowo-rekreacyjnych i turystycznych.

Podczas tegorocznej edycji kongresu bloki tematyczne podzielone zostały na dwie grupy – Zarządzanie i Nowe Trendy oraz Finanse i Architektura.

Podczas dwóch dni wydarzenia poruszymy m. in. tematy związane z:

  • Finansowaniem i prawidłowym zarządzaniem lokalną zimową infrastrukturą sportową
  • Małą infrastrukturą sportową wkomponowaną w krajobraz samorządów
  • Modernizacją i rewitalizacją obiektów tak aby nie tylko służyły jak najdłużej ale również odpowiadały potrzebom społeczności lokalnej
  • Konsultacjami społecznymi na etapie projektowania i planowania inwestycji
  • Technologią na basenach, która pozwala optymalizować ich funkcjonowanie oraz spełnić wymogi prawne
  • Infrastrukturą sportową dla każdej z grup społecznych.