Chcesz zorganizować spotkanie z Gwiazdą Sportu u siebie w Gminie?
Chcesz aby podczas lekcji wf dzieci i młodzież miała szansę przejść profesjonalne testy sprawnościowe?
Chcesz aby dzieci w Twojej Gminie „zakochały się w sporcie”?
Wszystkie informację o działaniach fundacji i projektach prowadzonych przez nią będziecie mogli uzyskać na stanowisku Fundacji w strefie infraSPORT.

Alternatywne lekcje WFu to wyjątkowy sposób edukacji poprzez niezapomnianą rozrywkę skierowany do młodzieży szkolnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Projekt ma na celu aktywizację uczestników, wspólne doświadczenie sportu w obecności instruktora i Gwiazdy Sportu z użyciem interaktywnego symulatora konkretnej dyscypliny (ukazującego profesjonalny wymiar rywalizacji sportowej).

Celem projektu jest odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie (zainteresowanie nowinkami technologicznymi, gadżetami m.in. smartfonami, grami komputerowymi, urządzeniami mobilnymi ) poprzez pokazanie im tradycyjnych form aktywności sportowej, zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu, poprzez wykorzystanie symulatorów będących w oczach uczniów interesującym i atrakcyjnym novum.

Projekt uatrakcyjnia Gwiazda Sportu jako autorytet w dziedzinie sportu. Osoby te przybliżą uczniom proces dochodzenia do celu jakim jest mistrzostwo oraz jego pozytywny wpływ na życie.

„Przewrotnie i trochę podstępnie wykorzystamy technologię aby dzieci od niej odciągnąć, zachęcić do zwykłej, tradycyjnej aktywności sportowej. Pokażemy, że sport to nie łatwe klikanie, że trzeba włożyć coś więcej, jakąś pracę, aby dotrzeć do wysokiego poziomu” – podkreśla Monika Pyrek.

Realizacja projektu będzie miała miejsce w 15 wybranych miejscowościach na terenie Polski w województwach: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, małopolskim, śląskim dolnośląskim i wielkopolskim – skierowany do szkół podstawowych.

Projekt realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu I Turystyki oraz przy wykorzystaniu dofinansowania zadań z zakresu Programu Sport dla Wszystkich 2017 Ministerstwa Sportu i Turystyki.